Tarot a alchymie

NOVINKA – výklad Tarotových karet i po telefonu (603 72 88 51) a Skype.

Tarot, alchymii a astrologii studuji už 30 let, o Tarotu často přednáším, třeba ve Škole plnění přání. A taky aktivně vykládám tarotové karty. Pokud stojíte před nějakým důležitým životním rozhodnutím, rád vám ukážu cestu skrze odpovědi karetních symbolů.

Obzvláště dobře odpovídají tarotové karty na otázky týkajícící se vztahů s partnery, rodiči, dětmi, kolegy v práci. Často prostřednictvím tarotových karet odpovídám i na dotazy ohledně hledání práce a celkového životního zaměření.

Pokud jde o ceny, za první hodinu výkladu si účtuji 900 a za druhou 700 Kč, vše samozřejmě počítám po minutách. Někdy postačí jen půlhodinka k tomu, aby se vám nově poskládaly životní souvislosti, nebo si pomocí 78 tarotových karet ověříte, že už je čas na změnu životních priorit.

Při výkladu nejčastěji používám Rider-Waite Tarot, který je hodně názorný a snadno uchopitelný. Pracuji i s dalšími tarotovými systémy, třeba s Tarotem Snů, Crowleyho Tarotem nebo výtečným Eclectic Tarotem od rakouského výtvarníka Josefa Machynky, špičkového znalce staroegypské symboliky

Tarot úzce souvisí s astrologií, numerologií a dalšími hermetickými naukami, které  dnes nazýváme souhrnným pojmem “esoterika”, a v této oblasti se pohybuje řada lidí, kteří by sami potřebovali pořádnou terapii.  V  minulosti ale tyto nauky patřily k váženým a respektovaným naukám, kterým se věnovala řada králů i filosofů. Novodobou renesanci Tarotu a alchymie jako cesty do hloubi vlastní duše skvěle zpracoval třeba švýcarský psycholog Carl Gustav Jung, jehož knihy mě přivcdly i na cestu alchymie.  Provozuji facebookovou stránku https://www.facebook.com/pruvodcejankroca, věnovanou alchymistické architektuře a posvátné geometrii. Rád vás přivítám i na mých kurzech Tarotu a na exkurzích do přírody, kde často rovněž využíváme tarotové karty jako jednu z metod, kterou k nám promlouvá genius loci.