Průvodcovské služby

Zasvěcení krajinou, provázené pouti, iniciační stezky i genius loci posvátných měst.
Lesní terapie nebo terapie přírodou, dnešním trendem je vyrazit do přírody. Většina lektorů přírodního léčení vás vezmeme na své jedno oblíbené místo, třeba do lesa, u kterého bydlí. Já ale pracuji jinak, vždy vyberu místo vhodné právě pro vás, jehož energie vás podpoří. Mám z čeho vybírat, krajinu střední Evropy mám prochozenou a navnímanou do velké hloubky. A ke každé aktivitě přizvu síly a bytosti krajiny, aby se podílely na vašem uzdravování a rozvoji potenciálu.
Působím jako průvodce poutníků i turistů po Praze, Českém Krumlově, Kutné Hoře, Brně, Olomouci a mnohých českých, moravských a slezských městech a jejich magickém okolí.
Další města, kde působím na objednávku jako průvodce, jsou Poděbrady, Kolín s málo známou katedrálou a také alchymistická Kutná Hora, včetně obou katedrál.  Rád vás vezmu na zážitkovou exkurzi do Litoměřic včetně okolních posvátných kopců, jako je Kamýk, Varhošť a Milešovka, a také včetně magického průsmyku Porta Bohemica.  Dále provádím ve městě Děčín včetně zámku a zasvěcovací skalní vyhlídky Belveder, můžete se mnou navštívit i Karlovy Vary včetně mystického hradu Andělská Hora, a také pošumavské Klatovy včetně tajemného hradu Velhartice, Plzeň včetně hradiště Starý Plzenec a královského hradu Radyně, Hradec Králové včetně energeticky silného hradu Kunětická Hora, Znojmo včetně římské svatyně a současně skvělé vinice Šobes a tajemných míst Národního parku Podyjí, kam vás rád vezmu i na doprovázenou pouť do divočiny národního parku, vhodnou také jako relaxace pro unavené nebo lehce vyhořelé manažery.
Jako průvodce turistů i firemních skupin mám rád také středověkou Jihlavu, malebnou židovskou Třebíč s románsko-gotickou bazilikou a pálavský Mikulov včetně Svatého kopečku, který rád nazývám původním obřadním jménem Tanzberg.  Ve východních Čechách beru poutníky do kouzelných údolí v okolí Sobotky a Jičína, provázím také v Adršpachu a skalních městech Náchodska, včetně tech největších na polské straně hranice, jako je Hejšovina se skalním bludištěm. Na jihu Čech se mnou můžeme společně pěšky projít barokní Římovskou poutní cestu v unikátní délce pět kilometrů jihočeskou přírodou, o kousek dál navštívíme skryté iniciační stezky Novohradských hor, včetně zasvěcovacích skalních vyhlídek na rakouské straně hranice.
Vedle svých oblíbených měst pak často s turisty i korporátními skupinami navštěvuji přírodní rezervace Český ráj, Český kras i Moravský kras, Pálavu, Beskydy, Podyjí  a Malé Karpaty.
V přírodě dávám před turisticky frekventovanými trasami přednost skrytým iniciačním stezkám, které jsou fascinující i pro dnešní poutníky, kteří se se mnou vydávají na doprovázené poutě a zasvěcení do sil přírodních svatyní, protože krajiny vnitřní i vnější spolu přímo souvisejí.
Ve svých turistických exkurzích na objednávku kladu důraz na propojení krajiny a architektury, rád svým klientům ukazuji alchymistické, astrologické a další hermetické symboly na zámcích, kostelích i městských domech.
Využívám znalostí historie, architektury i posvátné geometrie k výkladu, který u běžných průvodců nenajdete. Jako geomant vám mohu v české krajině ukázat šamanskými a druidskými technikami více, než jste možná zvyklí běžně vidět.
Moje průvodcovské služby si můžete objednat třeba jen na dvě hodiny, třeba na prohlídku Vyšehradu, na celý den, třeba na exkurzi na Karlštejn nebo Karlových Varů, nebo i na týden, kdy vaši skupinu provedu po keltských a slovanských hradištích, skvostech české gotiky, moravského baroka nebo po alchymistických a zednářských zasvěcovacích zahradách zámků v ČR.
Často provázím skupiny zájemců i v Rakousku, Německu a Itálii. A také samozřejmě po celém Slovensku, na jeho magická místa jezdím velmi rád. Nově jsem začal jako průvodce jezdit i na bosenské pyramidy a posvátná místa Balkánu.
Samostatnou kapitolou jsou exkurze na léčivá místa, jako jsou prameny a skály. Napsal jsem o nich několik knih a řadu článků, většinou pod svým jménem Jan Kroča.  https://www.databazeknih.cz/autori/jan-kroca-42261
Jako milovník dobrého vína vám dokážu domluvit speciální podmínky v rámci vinařské turistiky. Velmi rád beru turisty i firemní skupiny na exkurze a degustace do českých pivovarů a k výrobcům regionálních likérů.