Průvodcovské služby

Působím jako průvodce poutníků i turistů po Praze, Krumlově, Kutné Hoře, Brně, Olomouci a dalších českých, moravských a slezských městech a jejich magickém okolí.
Mimo velká města často navštěvuji přírodní rezervace Český ráj, Český a Moravský kras, Pálavu, Beskydy, Podyjí  a Malé Karpaty. V přírodě dávám přednost dávným iniciačním stezkám, které jsou fascinující i pro dnešní poutníky, kteří se se mnou vydávají na doprovázené poutě a zasvěcení do sil přírodních svatyní, protože krajiny vnitřní i vnější spolu přímo souvisejí.
Ve svých exkurzích kladu důraz na propojení krajiny a architektury, rád svým klientům ukazuji alchymistické, astrologické a další hermetické symboly na zámcích, kostelích i městských domech.
Využívám znalostí historie, architektury i posvátné geometrie k výkladu, který u běžných průvodců nenajdete.
Moje průvodcovské služby si můžete objednat třeba jen na dvě hodiny, třeba na prohlídku Vyšehradu, na celý den, třeba na exkurzi na Karlštejn nebo Karlových Varů, nebo i na týden, kdy vaši skupinu provedu po keltských a slovanských hradištích, skvostech české gotiky, moravského baroka nebo po zednářských zasvěcovacích zahradách.
Často provázím skupiny zájemců i v Rakousku, Německu a Itálii. A také samozřejmě po celém Slovensku, na jeho magická místa jezdím velmi rád. Nově jsem začal jako průvodce jezdit i na bosenské pyramidy a posvátná místa Balkánu.
Samostatnou kapitolou jsou exkurze na léčivá místa, jako jsou prameny a skály. Napsal jsem o nich několik knih a řadu článků.
Jako milovník dobrého vína vám dokážu domluvit speciální podmínky v rámci vinařské turistiky.